Ból głowy może pochodzić od oczu

elektrofizjologia

Nasze ciało może w bardzo różnorodny sposób reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, a co się z tym wiąże, to że nas boli jakaś jego część, nie musi oznaczać, że to właśnie w niej, jest problem. Może być tak, że boli nas jedno miejsce, ale problem jest w innym, które jest z nim powiązane. Dlatego zawsze powinniśmy uparcie szukać źródła bólu, tak aby nie kończyć naszych poszukiwań na łagodzeniu objawów.

Przez oczy może boleć głowa

Mamy wrażenie, że co chwilę boli nas głowa, że jesteśmy zmęczeni, że na koniec dnia wiecznie zmagamy się z nieprzyjemnym bólem w okolicy czoła? Jeżeli tak się dzieje, a lekarze nie widzą przyczyny bólu głowy, to może się okazać, że konieczna będzie wizyta u okulisty. To on zbada nasz wzrok i powie nam, czy wszystko jest z nim w porządku. Jeżeli okaże się, że mamy, nawet niewielką wadę wzroku, to może się okazać, że to będzie przyczyną naszych dolegliwości.

Choć nawet nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, zaczynamy widzieć gorzej, bardziej się wpatrujemy we wszystko, a co się z tym wiąże, wytężamy i tak już osłabione oko, do jeszcze większej pracy. To właśnie powoduje, że jest ono jeszcze bardziej zmęczone, a co za tym idzie, pojawia się ból głowy. W większości przypadków, przechodzi on praktycznie od razu, gdy tylko zaczniemy nosić regularnie okulary, ponieważ już nie męczymy oczu bardziej, niż jest to potrzebne.

Dodatkowo ból głowy może być także wynikiem problemów z ciśnieniem jakie jest w oku, a wówczas tym bardziej będzie potrzebna pomoc okulisty. Dlatego nie wolno ignorować takich objawów bólowych i trzeba jak najszybciej szukać ich przyczyny, tak aby móc podjąć odpowiednie kroki zaradcze.