Czapka dla niemowlaka – jak dobrać właściwy rozmiar?

nordils-media.pl

Niemowlęta zawsze wymagają szczególnej uwagi, a opieka nad nimi jest objęta pewnymi rygorami. Dla młodych rodziców pierwsze dni, tygodnie i miesiące bywają ogromnym wyzwaniem, jednakże z czasem wiele rzeczy stanie się łatwiejszych. Warto zapewnić sobie dobre podstawy. Ważna jest między innymi niemowlęca czapeczka. Malutkie dzieci mają inne odczucia temperatury zewnętrznej, a ich organizm reaguje na te bodźce temperaturowe w inny sposób niż ma to miejsce w późniejszym okresie życia. Dlatego nawet latem niemowlę powinno mieć zakładaną na główkę czapeczkę. Ta również nie powinna być przedmiotem dobieranym przypadkowo – Sklep Bikeovo.

Dobór prawidłowej czapeczki dla niemowlaka – o czym trzeba pamiętać?

Trzeba zwrócić uwagę na rozmiar wybranego nakrycia maleńkiej główki. Nie powinno być ono ani za duże, ani za małe. Jedynie wówczas będzie można mówić o tym, że dopasowanie jest optymalne.

Rozmiary w sprzedaży są odmienne i przystosowane do aktualnego obwodu główki. Inną nieco ogólniejszą przesłanką dla dobrania czapki jest waga urodzeniowa dziecka. To istotne, ponieważ czapka powinna obowiązkowo pojawić się na głowie maluszka już po przyjściu na świat i umyciu ciałka. Z czasem oczywiście konieczna będzie zmiana czapeczki na odpowiednio większą. Pomiary najlepiej wykonywać miękką miarką, ewentualnie wstążką lub sznurkiem, które następnie trzeba rozłożyć prosto i zmierzyć.

Komfortowa czapka dla niemowlęcia – jaki materiał będzie najlepszy?

Bardzo ważną kwestią będzie wybranie dla dziecka czapki nie tylko właściwego rozmiaru, ale też starannie odszytej z dobrego surowca. Jakie warianty tkanin sprawdzą się optymalnie? Na pewno lepiej odstawić na bok modele czapek z tkanin syntetycznych. Stawiamy na to, co naturalne i przewiewne. Organiczna bawełna BIO z pewnością sprawdzi się znakomicie. Czapeczki z wiskozy bambusowej to także wyśmienita propozycja.

Trzeba też pamiętać o tym, aby taki produkt był wolny od jakichkolwiek potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych.