Elektroniczne faktury

Każdy zakup czy umowa dotycząca wykonania usługi powinien być udokumentowany dowodem zakupu w postaci paragonu lub faktury, większość ludzi zapomina o zachowaniu dowodu niestety w momencie, kiedy coś się psuje okazuje się, że nie ma podstaw to roszczeń do sprzedającego.

Dlatego właśnie, aby uniknąć ginących faktur jest możliwość otrzymania e-faktury, czyli wysłanego dokumentu w formie załącznika do maila, który jest tak samo ważny jak dokumenty, które dostajemy pocztą tradycyjną.

Tę formę wysyłania dokumentów rozpoczęły firmy świadczące usługi, wychodząc na przeciw nie tylko klientom, którzy nie muszą pamiętać o archiwizacji wszystkich dokumentów, ale również ekologii.

Dzięki wejściu do Unii Europejskiej wiele firm postanowiło ograniczyć procedury drukowania zbędnych dokumentów a co za tym idzie wyszli do konsumentów z propozycją generowania dokumentów w wersji elektronicznej, ekologiczny trend to nie tylko wygoda, ale obu stron, ale również możliwość skorzystania z wielu dofinansowań w ramach proekologicznych działań.