Jaki gryzak dla niemowlaka wybrać?

Dziecko rozwija się na każdym etapie życia w nieco inny sposób i nie ma w tym nic dziwnego. Wielu specjalistów słusznie uważa, że kluczowe dla przyszłego progresu największe znaczenie mają pierwsze miesiące i lata, ponieważ wszelkie zapóźnienia z tego okresu będzie najtrudniej nadrobić w przyszłości. Stąd poza otoczeniem dziecka miłością i troską (to kwestie fundamentalne) trzeba zapewnić mu także odpowiednią porcję bodźców stymulujących jego rozwój fizyczny, motoryczny oraz intelektualny – Sklep Bikeovo. Poza tym jednak dziecko zmienia się fizycznie i pewne działania trzeba do tego dostosować. Ząbkowanie zalicza się do zjawisk tyleż nieuniknionych, co czasami kłopotliwych. Jak zatem z tego wybrnąć?

Gryzaki niemowlęce – akcesoria, których zabraknąć nie może

Bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju każdego dziecka jest to, by w jego ręce trafiały zabawki bezpieczne. Gryzak można spokojnie uznać za jedną z zabawek niemowlęcych, ponieważ z natury rzeczy jest ona przedmiotem angażującym.

Dzieje się tak za sprawą kształtów, kolorów czy określonej faktury materiału, z jakiego produkt wykonano. Jednakże przede wszystkim rolą gryzaka jest delikatne masowanie dziąseł dziecka, co przynosi mu ulgę w trakcie wspomnianego ząbkowania. Gryzak ma niemal ciągły kontakt z budzą maluszka, więc musi być absolutnie bezpieczny. Koniecznie wybierajmy modele wolne od toksyn i certyfikowane w aspekcie sanitarnym!

Z czego najczęściej wytwarza się gryzaki dla niemowląt?

Zazwyczaj w sklepach z artykułami dla dzieci znaleźć można modele gryzaków wykonane z różnych typów tworzyw sztucznych. To dobry wybór pod warunkiem, że użyty materiał jest wolny od potencjalnie szkodliwych związków chemicznych, takich jak ftalany czy BPA. Czasami wybór pada na gryzaki drewniane – mają one swoje plusy. Naturalny materiał jest bezpieczny, jednakże takie gryzaki są zazwyczaj mniej trwałe i trudniej utrzymać je w czystości.

Rozsądniej będzie więc nabywać gryzaki z tworzywa – rzecz jasna o potwierdzonej jakości.