Jak dopasować ubrania pod typ sylwetki

Jak dopasować ubrania pod typ sylwetki

Moda rządzi się swoimi prawami, a ci którzy je znają, mogą być zadowoleni z odniesienia pewnego rodzaju sukcesu. Oczywiście – lepiej mają ci, dla których dieta nie jest koniecznością, a waga nie jest przeszkodą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że każde ciało jest inne, każda sylwetka inaczej prezentuje ubrania, a nie wszystko pasuje do danego typu urody. Nie należy jednak zamykać się na modowe zachcianki i eksperymentować. Najgorsza jest nuda. We wszystkim należy jednak znać równowagę i smak. Tego uczy się latami, nie każdy ma wypracowany jednak własny, indywidualny styl ubierania, ponieważ ślepo podąża za wyglądem modelek z branżowych gazet. Co zrobić i jak się ubierać, aby ubrania leżały na nas dobrze. Oto kilka typów sylwetek i rozwiązań idealnych:

  • Wszyscy znają taki typ sylwetki jak gruszka. Kobiet o takim wyglądzie jest chyba najwięcej. Charakteryzuje się on wyraźnie wąskimi ramionami, lecz szerokimi biodrami. Nic w tym złego, jeśli potrafimy odpowiednio to podkreślić. A złotą radą jest: precyzyjne zaznaczanie górnej partii ciała (ponieważ w tym wypadku jest zwyczajnie atrakcyjniejsza).

    Paniom o sylwetce gruszki w szczególności poleca się dopasowane marynarki i jasne bluzki o niejednorodnych wzorach. Należy jednak pamiętać o równowadze pomiędzy dołem, a górą stylizacji. Dół zawsze powinien być mocno stonowany, choć całość skontrastowana. Nie poleca się jednak rozwiązań ubraniowych takich jak: mocno dopasowane spodnie, legginsy, czy ołówkowe kroje. Zwyczajnie odciągają uwagę od elementów ciała, którymi trzeba się w końcu chwalić – figlarną górą;

  • Kolejny typ sylwetki to klepsydra. Również bardzo znany w środowisku polskim. Jest to sylwetka, która ma bardzo wyraźne wcięcie w okolicy talii. Tutaj moda ma wielkie pole do popisu. Oczywiście poleca się wszelkie tkaniny, które dopasowują się do kształtów kobiety. Raczej odbiega się od rozwiązań typu oversize (luźne kroje, które wiszą na ciele), a skłania się ku obcisłym sukienkom, bluzkom i krótkim cięciom. Należy jednak pamiętać, że znów największą rolę spełnia równowaga. Dół stylizacji powinien być szczególnie wzbogacony o ładne szpilki w kolorze skóry. To jeszcze bardziej uwypukli kobiece piękno tego typu sylwetki.

    Odchodzi się raczej od krojów, które odcinane są w pasie (wszelkich pasków również);

  • Rożek to sylwetka, którą łatwo sobie wyobrazić. Szeroka góra, zwykły pas i wąskie biodra (w porównaniu do ramion). Kobiety cieszące się tego typu sylwetką powinny zwracać uwagę na dobre dopasowanie stroju, do noszonego rozmiaru. Polecane są raczej proste kroje, lecz nie szerokie. Świetną rolę odnajdują tu spodnie kończące się przed kostką oraz wszelkie elementy z wysokim stanem;
  • Ostatni typ sylwetki to cegła. Charakteryzuje się ona dość prostą budową ciała: szerokość ramion podobna do szerokości bioder. W tym typie odchodzi się raczej od kompletowania stylizacji, wzorując się na jednym kroju. Trzeba wyraźnie odcinać górę od dołu (kolorami, wzorami, szerokością). Pozwala to na zacieranie granicy pomiędzy partiami ciała, co z kolei świetnie poprawia proporcje.

Wszelkie typy sylwetki są uwzględnione w projektach ubraniowych i można znaleźć coś dla siebie chociażby w sieciówkach. Ważne, aby czuć się dobrze i komfortowo. To połowa sukcesu. Druga połowa to poprawna identyfikacja swojego typu ciała – dwie złączone ze sobą rzeczy dadzą gwarancje wspaniałego samopoczucia na co dzień.