Modną ostatnio propozycją stylowego zaadaptowania domowych pomieszczeń, jest zastosowanie w nich szykownych witraży. Sam pomysł może się wydawać nazbyt przesycony atmosferą sakralną, dobrze nam znaną z kościołów.

Okazuje się jednak, że słowo witraż może mieć kilka odmiennych znaczeń. Stylowy witraż nie powinien odznaczać się krzykliwością kolorów, a raczej różnymi odcieniami tej samej barwy.

Gdzie najlepiej zastosować ten element wystroju domu? Propozycje są różne: od wtopienia go w okno, przez taki, który wpuszcza kolorowe światło przez sufit, aż po taki, który zastępuje szybę w drzwiach domu. Decydując się na każdą z różnych opcji, należy pamiętać o tym, że nie kupimy takiego witrażu w zwykłych sklepach meblarskich, z artykułami dekoracyjnymi, czy nawet na targach o tej tematyce.

Chcąc sprawić go sobie w domu / mieszkaniu, czy jakimkolwiek innym obiekcie, należałoby udać się do specjalnej pracowni artystycznej. Niezwykle ciekawą, ale też wysoce stylową alternatywą dla typowego witrażowego rozwiązania, są szklane, imitujące witraż obrazy.