Sklepy off-price

Może nie do końca zdajemy sobie sprawę, jako laicy i tylko klienci takowych sklepów, że na rynku handlowym funkcjonuje rodzaj sklepów o enigmatycznej nazwie: off-price. Cóż to takiego? Pomimo, iż nazwa może być nam obca to jednak tego rodzaju sklepy dobrze znamy i w zależności od okoliczności i miejsca ich usytuowania.

Są to sklepy, których podstawową cechą jest cena. Towary oferowane na terenie sklepów off-price są towarami o obniżonych cenach w stosunku do konkurencji.

Są to sklepy, które wypełniły lukę pomiędzy marketami, sklepami osiedlowymi a także dyskontami. Wyróżniamy trzy typy takowych sklepów.

Pierwszym z nich, wydaje się, że bardzo znanym, są sklepy firmowe. Umiejscowione najczęściej, choć nie zawsze, w pobliżu miejsca gdzie produkowany jest dany asortyment towarowy, sygnowane marką producenta, oferują pełen asortyment produkcyjny przy bardzo atrakcyjnych cenach.

Magazyny z kartami członkowskimi to drugi rodzaj sklepów off-price, oferujące towary dla klientów będących posiadaczami kart członkowskich, uprawniających do wstępu na ich teren oraz dokonywania zakupów w obniżonych cenach. Ostatnim są sklepy niezależne, zarządzane przez swoich zarządców i starające się pozyskać swoich własnych klientów.