Królewska kuchnia

Do tej pory starano się możliwie odseparować od całej reszty domu, pomieszczenie jakim jest kuchnia. Wszystko ze względu na to, że była to przestrzeń uważana za typowo roboczą, pełną rozgardiaszu, buchającej pary z nad garnków, a więc mało reprezentatywną. Obecnie trendy uległy zmianie.

Kuchnia stała się centrum domu, chętnie eksponowanych na tle pozostałych pomieszczeń. Często spotyka się nawet takie aranżacje, w których kuchnia dorównuje salonowi – w takim sensie, że są to pomieszczenia nieoddzielone ścianą, zaś stanowiące otwartą przestrzeń, w której można jednak z łatwością wyodrębnić każdą z części. Działaniem, od którego należałoby rozpocząć metamorfozę kuchni jest wymiana hydrauliki i elektryki na nową, to znaczy taką, która skutecznie wkomponuje te elementy w szykowne tło.

Warto zadbać również o solidne oświetlenie, skupiając się szczególnie na tych strefach kuchni, w której przygotowywane są posiłki. Stół powinien raczej służyć jedynie do spożywania posiłków, nie zaś do ich sporządzania. Z takim założeniem, można zdecydować się na duży, elegancki mebel z prawdziwego drewna.