Kobiecość rodem z lat 30.


Królujący w latach 20. XX wieku styl wyzwolonej chłopczycy miał manifestować koniec niewygody i bezsensownych, niepraktycznych ubiorów. Bardzo szybko zaczęły jednak pojawiać się coraz to nowe trendy. Już dziesięć lat później chłopięcy luz przerodził się we wszechobecną modę na elegancję i kobiecość. W nowym kanonie piękna zaczęto doceniać kobiece kształty. Właśnie dlatego pojawiające się stroje miały podkreślać smukłe wcięcie w talii, a także linię bioder i ramion.
Noszone na co dzień żakiety przypominały swoim krojem męską marynarkę, jednak miały wcięcie w pasie. Ramiona wypychano za pomocą charakterystycznych poduszeczek, które miały nadać im odpowiedni kształt. Wśród dodatków prym wiodły sztuczne kwiaty czy kołnierze z lisa. Na znaczeniu zyskiwały też coraz mniejsze, ale bardziej fantazyjne kapelusze, często dodatkowo zaopatrzone w woalkę. Spódnice zwykle sięgały połowy łydki, ale ich wieczorowe wersje wydłużano do samej ziemi. Najmodniejsze były dwa modele wyjściowych sukien: bardzo obcisłe, krojone ze skosu i pozbawione rękawów lub takie z mocno wydekoltowanym stanikiem.
Warto wiedzieć, że to wtedy w damskiej garderobie pojawiły się spodnie, wykorzystywane do jazdy na nartach, rowerze lub konno.
Przeczytaj również: Kariera modelki – kiedy zacząć?
Przeczytaj również: Kariera w modelingu? Czemu nie!
Przeczytaj również: Alexander McQueen w Pumie
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Najlepsze pory dnia na wykonywanie inhalacji z soli fizjologicznej – co zalecają specjaliści?
Inhalacje z soli fizjologicznej to popularna metoda wspomagająca leczenie schorzeń dróg oddechowych. Odpowiedni czas ich wykonywania ma kluczowe znaczenie dla skuteczności terapii. Warto zwrócić uwagę na zalecenia specjalistów oraz indywidualne potrzeby pacjenta. W artykule omówimy, co ile należy ro

Jakie korzyści przynosi wsparcie okołoporodowe dla kobiet w ciąży i po porodzie?
Wsparcie okołoporodowe jest istotne dla kobiet w ciąży oraz po porodzie, gdyż wpływa na zdrowie psychiczne oraz relacje z dzieckiem i partnerem. Pomoc ta obejmuje różne formy wsparcia, które poprawiają samopoczucie przyszłych matek. Warto zwrócić uwagę na korzyści płynące z tego rodzaju pomocy, aby