Inne zastosowania folii spożywczych

Mogłoby się wydawać, że folia spożywcza ma służyć jedynie podtrzymaniu świeżości i eliminacji wtrącania się niechcianych zapachów do pożywienia. Jest to prawda, choć jej zastosowanie jest dużo szersze. Przykładem mogą być ciekawe rozwiązania o których ciężko byłoby pomyśleć. Nie mniej jednak są one strzałem w dziesiątkę, każde jedno zasługuje na nagrodę w dziedzinie kreatywności.

Pomysł, który działa, a niekoniecznie wszystkie jego elementy ze sobą na pierwszy rzut oka współgrają – to dobry pomysł. Oto przykłady niebanalnych zastosowań folii spożywczej w różnych dziedzinach codziennego funkcjonowania:

  • Podróże – stan przyjemny, komfortowy, lecz co z pakowaniem? Czynność, która denerwuje niejednego człowieka może stać się nawet lubiana, kiedy zostanie zrealizowana w przemyślany sposób. W walizkach często można spotkać się z problemem wyciekających kosmetyków, czy mieszaniem się elementów, które raczej nie powinny się dotykać. Folia spożywcza po pierwsze może zabezpieczyć przykładowo podeszwy butów przed przedostaniem się brudu i zarazków na ubrania.

    Po drugie jest idealna do zabezpieczenia kosmetyków przed wyciekaniem (wystarczy wyłożyć miejsce wydostawania się kosmetyku folią, a następnie nałożyć nakrętkę). Kto by pomyślał, że tak sprawnie można ułatwić sobie życie w podróży?;

  • Dekoracje wnętrz – im bardziej spersonalizowane i nasze, tym lepiej się czujemy w takich wnętrzach. Ostatnio bardzo modne jest generowanie swoich pomysłów i wdrążanie takich inspiracji w pomieszczenia. Jest to tzw.

    DIY, a w internecie aż huczy od bardzo ciekawych pomysłów. Folia spożywcza ma w tym swój duży udział, a głównie chodzi o dekorację ścian. Przyklejenie takiej folii w sposób nierównomierny prowadzi do uzyskania efektu 3d. Jest to bardzo modne i tanie rozwiązanie, które zachwyca wielu dekoratorów.

.