Elegancki minimalizm

Mając do dyspozycji odpowiednio duży metraż, można dokonać prawdziwej rewolucji w swoim mieszkaniu. Przy użyciu odpowiednich trików aranżacyjnych możliwa jest imponująca metamorfoza, która sprawi, że poszczególne elementy wystroju wnętrza będą się ze sobą świetnie komponowały.

Ponadto, wystrój mieszkania będzie się charakteryzował niewymuszoną elegancją. Okazuje się, że do uzyskania efektu prawdziwie eleganckiego mieszkania nie potrzeba wiele.

A już na pewno niewskazany jest przepych, nadmierne nagromadzenie rekwizytów, ozdobników i innych dekoracji. W ten sposób możemy jedynie uczynić wnętrze przytłaczającym, ciasnym, nawet jeśli początkowo sprawiało ono wrażenie dosyć przestronnego.

Zasadą, o której należy pamiętać w pierwszej kolejności chcąc elegancko urządzić dom, jest minimalizm. Czasem mniej, tak naprawdę oznacza więcej.

Lepiej więc zdecydować się na pojedyncze, subtelne ozdobniki, za to wykonane z wysokiej jakości materiałów. W tematyce mebli, czy to salonowych, czy sypialnianych, warto postawić na prostotę i symetrię kształtów.

Prawdziwa elegancja potrafi mówić sama za siebie.