Antresola

Niewielka przestrzeń kawalerki to duże wyzwanie dla projektanta. Mały metraż – a potrzeby całkiem spore. Jednak nie ma problemu, z którego nie da się znaleźć wyjścia. Kilka dodatkowych ekstra-metrów możesz zyskać w swoim mieszkanku budując antresolę.

Kiedy możesz o niej pomyśleć? Jeśli twoje mieszkanie jest wyższe niż trzy i pół metra. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zyskać nawet cztery dodatkowe metry kwadratowe. Co z nimi zrobisz? To już tylko twoja inwencja twórcza. Zwykle antresola jest doskonałym miejscem na zaaranżowanie sypialni.

Rzadko w kawalerce można pozwolić sobie na duże i wygodne małżeńskie łoże. Zwyczajnie ogranicza nas metraż. Ale jeśli to łoże będzie „bujało w chmurach” pod sufitem? To zupełnie inna sprawa! Rozwiąże to także problem codziennego ściełania lub składania łóżka. Nawet w przypadku niezapowiedzianej wizyty gości nie musisz przejmować się skłębioną na materacu kołdrą.

Zwyczajnie nikt jej nie zobaczy. Drugim interesującym rozwiązaniem jest zaadaptowanie antresoli na bibliotekę. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez książek, półki możesz ustawić na antresoli. Nie będą zastępować miejsca.

Po wstawieniu małego stolika oraz wygodnego fotela to miejsce zamieni się w oazę spokoju i relaksu. Pamiętaj, by nie przesadzić z ilością książek, tak, by cała konstrukcja wytrzymała.